Greek Pokemon
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Παρόμοια θέματα
Πρόσφατα Θέματα
» Μεταφορά του Greek pokemon σε νέο και ανανεωμένο site (www.pokemon.com.gr).
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 EmptyΤρι Αυγ 23, 2011 6:43 am από Pokemon640

» Ψάχνω Ποκεμον! 4η γενιά
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 3:25 pm από torter10

» Πες μας ποιος/ποια είσαι
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 2:52 pm από torter10

» Τουρνουά για 5th Generation ( Black and White )
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 10:22 am από Douros

» Let's make a story
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 4:32 am από MewtwoGR96

» b/w ar codes
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 3:31 am από Eldena

» Pokémon: Fire's Adventures
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Αυγ 21, 2011 10:33 am από johnaris1

» Οδηγός Αναπαραγωγής by LegendaryPokemon
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Αυγ 21, 2011 4:05 am από Επισκέπτης

» Συναντισεις στο Chat
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 EmptyΚυρ Αυγ 21, 2011 2:42 am από Zaphirom

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Server Status

Κορυφαίοι συγγραφείς
Mirage
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 
Shiv
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 
h4xx0r4k0s
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 
m_Namikaze
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 
Loukascy
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 
Lukario
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 
Ge01996
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 
Zaphirom
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 
Kostas197
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 
Douros
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcapPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 VotingbarPokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 

Ψηφοφορία

Καλυτερο anime

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap23%Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 23% [ 3 ]
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap23%Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 23% [ 3 ]
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap0%Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 0% [ 0 ]
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap38%Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 38% [ 5 ]
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap15%Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Vote_rcap 15% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 13

Flag Counter
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Labels=0
Links
Serebii.net
Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 X2sdhs

GreekPokemon

Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου


Pokémon: Fire's Adventures

+4
m_Namikaze
Mirage
Shiv
johnaris1
8 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από johnaris1 Κυρ Ιουλ 31, 2011 10:31 am

*****Μετά από μερικές ημέρες απουσίας, το δέκατο επεισόδιο είναι έτοιμο.*****

Pokémon: Johto Conquest

Δέκατο Επεισόδιο
Τίτλος: Πιο γρήγορα! Ο αέρας επιτίθεται!

Το καινούριο Pokémon του Fire, το Voltorb, ήταν εξαντλημένο από τη μάχη, στην οποία ήταν ακόμη αντίπαλος του ίδιου του εκπαιδευτή του. Προχωρώντας προς το κέντρο Pokémon, ο Fire συνάντησε έναν άνδρα:

-Είσαι εκπαιδευτής Pokémon; Έχεις αντιμετωπίσει τον Falkner;
-Όχι ακόμα. Σχεδιάζω να τον προκαλέσω σήμερα σε μάχη.
-Είμαι ο Earl και διδάσκω στο σχολείο για εκπαιδευτές Pokémon. Αν θέλεις να σου δώσω τελευταίες συμβουλές...
-Πιστεύω πως έχω εκπαιδεύσει αρκετά τα Pokémon μου!
-Έχεις πολλή αυτοπεποίθηση! Θέλω να σου δώσω αυτό το αντικείμενο, ένα Quick Claw!
-Quick Claw; είπε ο εκπαιδευτής μη γνωρίζοντας τη χρησιμότητα του αντικειμένου.
-Ένα Pokémon, με τη βοήθεια αυτού του αντικειμένου, μπορεί να επιτεθεί πρώτο, ακόμα κι αν είναι πιο αργό από τον αντίπαλο. Πρόσεξε όμως! Δεν εγγυάται γρήγορο χτύπημα κάθε φορά!
-Ευχαριστώ πολύ, Earl!

Αμέσως μετά την απόκτηση του Quick Claw, o Fire έτρεξε στο κέντρο Pokémon. Έδωσε το Voltorb στη νοσοκόμα. Μετά από λίγη ώρα η περίθαλψη του Voltorb τελείωσε:

-Το Voltorb σου είναι μία χαρά! Είναι έτοιμο να παλέψει και πάλι! Σχεδιάζεις να νικήσεις τους ιερείς του Sprout Tower;
-Όχι. Ετοιμάζομαι για τη μάχη για το πρώτο έμβλημα.
-Τότε θα πρέπει να κάνεις μάχη μαζί μου! είπε μία φωνή πίσω από την πλάτη του εκπαιδευτή.

Γύρισε και είδε έναν νεαρό άνδρα με μπλε μαλλιά.

-Είσαι... ο Falkner; ρώτησε όλο απορία.
-Ναι. Εγώ είμαι. Ο αρχηγός του Γυμναστηρίου της Violet! Κι εσύ;
-Το όνομά μου είναι Fire και κατάγομαι από την πόλη New Bark. Έχω έρθει για να διεκδικήσω και να κερδίσω το Zephyr Badge.
-Θα σε περιμένω στο Γυμναστήριο, τότε.

O Falkner έφυγε. O Fire έκανε κλήση στον καθηγητή Elm για να τον ενημερώσει για τη μάχη. Ο καθηγητής του ευχήθηκε καλή επιτυχία. Έδωσε το Quick Claw στον Kakuna και πήγε στο Γυμναστήριο.

-Καλωσήρθες, Fire. Να ξεκινήσουμε τη μάχη μας; είπε ο Falkner.

Ανέβηκαν στην ταράτσα του Γυμναστηρίου, όπου βρισκόταν η αρένα. Έλαβαν θέσεις:

-Η μάχη τώρα αρχίζει! Εμπρός, Pidgey! φώναξε ο Falkner.
-Ένα Pokémon πτηνό; Πήγαινε, Kakuna! Harden!

O Kakuna σκλήρηνε το σώμα του για μεγαλύτερη άμυνα.

-Pidgey, Tackle!

To Pidgey του Falkner συγκρούστηκε με το Kakuna αλλά προκάλεσε ελάχιστη ζημιά. Ο Fire είδε ότι η στρατηγική άμυνας ήταν χρήσιμη μιας και οι επιθέσεις ενός Pidgey ήταν όλες καταμέτωπο.

-Kakuna, Poison Sting!
-Μα πώς; Ένα Kakuna δεν έχει επιθετικές κινήσεις! είπε έκπληκτος ο Falkner.
-Έχει! Αν εκπαιδευθεί από την αρχή, όντας ακόμα Weedle!
-Όπως και να έχει, είμαστε γρηγορότεροι Pidgey! Tackle!

Τότε το αντικείμενο του Kakuna, το Quick Claw, άρχισε να λάμπει. Το Pokémon του Falkner άρχισε να δέχεται καταιγισμό από δηλητηριώδη κεντριά. Το Pidgey στάθηκε στα πόδια του και όρμησε χτυπώντας τον Kakuna, χωρίς και πάλι να προκαλέσει σοβαρή ζημιά.

-Σε υποτίμησα στην αρχή, μα είσαι πολύ καλός εκπαιδευτής!

Ο Fire χαμογέλασε.

-Poison Sting, άλλη μια φορά!

Αφού δέχτηκε τρίτο Tackle από το Pidgey, o Kakuna επιτέθηκε με Poison Sting και νίκησε το αντίπαλο Pokémon.

-Pidgey, επέστρεψε! Βγες έξω, Pidgeotto!
-Ώρα για αλλάγή! Πήγαινε, Voltorb! SonicBoom!

To Voltorb δημιούργησε ένα κύμα ενέργειας και χτύπησε το Pidgeotto.

-Pidgeotto, Tackle!

To Voltorb χτυπήθηκε από το Pidgeotto, το οποίο αμέσως μετά το χτύπημα δεν μπορούσε να κουνηθεί το ίδιο γρήγορα και ευλύγιστα.

-Ώχ, όχι! Το Pidgeotto μου παρέλυσε από το στατικό ηλεκτρισμό του Voltorb!
-Τώρα είναι η ευκαιρία μας! SonicBoom!

To γνωστό κύμα ενέργειας άφησε λιπόθυμο το Pidgeotto του Falkner.

-Με νίκησες! Είσαι πολύ καλός εκπαιδευτής! Κέρδισες με το σπαθί σου το Zephyr Badge!

Ο Falkner παρέδωσε το Zephyr Badge, ένα μεταλλικό σήμα που έμοιαζε με ζευγάρι φτερά, στον Fire.

-Κέρδισα το πρώτο μου έμβλημα! είπε ο Fire σφίγγοντας στη γροθιά του το Zephyr Badge.

Μετά τη μάχη οι δύο εκπαιδευτές Pokémon βάδισαν μαζί ως το κέντρο Pokémon. Τα Pokémon τους έπρεπε να είναι συνεχώς σε ετοιμότητα για μάχη.




ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΑΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
johnaris1
johnaris1
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Reputation : 1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Αυγ 12, 2011 12:34 pm

εχει αρκετο καιρο να βγει επεισοδειο........τι γινεται? Rolling Eyes
Anonymous
Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από Zaphirom Παρ Αυγ 12, 2011 1:56 pm

Kingnothing412 έγραψε:εχει αρκετο καιρο να βγει επεισοδειο........τι γινεται? Rolling Eyes
Εντάξει,μη διάζεσαι.Μοίπως δεν έχει χρόνο ή δεν έχει ακόμα ιδέα για το επόμενο επεισόδειο.
Zaphirom
Zaphirom
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Αγ.Παρασκεύη Θεσσαλονίκης
Reputation : -3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από johnaris1 Πεμ Αυγ 18, 2011 1:29 am

*****Ζητώ συγγνώμη για την πολυήμερη απουσία μου, το επόμενο επεισόδιο είναι εδώ!*****

Pokémon: Johto Conquest

Ενδέκατο Επεισόδιο
Τίτλος: Η φτερωτή ξιφολόγχη!

Αφού η νοσοκόμα του κέντρου Pokémon παρέδωσε στον Fire τα Pokémon του, ο εκπαιδευτής αποχαιρέτησε αυτήν και τον Falkner και συνέχισε το δρόμο του βγαίνοντας από την πόλη μέσω της βόρειας εξόδου. Βρισκόταν στη Route 36.

-Από εδώ μπορώ να πάω στην πόλη Ecruteak, σκέφτηκε ο εκπαιδευτής όταν είδε μία πινακίδα.

Όταν πλησίασε στη διασταύρωση με τη Route 37 είδε μερικούς εργάτες.

-Ο δρόμος θα παραμείνει κλειστός για μερικές ημέρες ακόμα λόγω των ακραίων καιρικών συνθηκών, είπε ένας από τους εργάτες.

Ο εκπαιδευτής πήρε το δρόμο της επιστροφής για την πόλη Violet. Στα μισά του δρόμου είδε την είσοδο για τα Ruins of Alph. Άλλαξε γνώμη και πέρασε το Lookout Station. Ένας άνδρας, όντας βιαστικός, σκόνταψε επάνω του:

-Ζητώ συγγνώμη... Fire;
-Καθηγητά Elm; Τι κάνετε εδώ;
-Με κάλεσαν οι ερευνητές των ερειπίων να τους βοηθήσω στην έρευνά τους. Ανακάλυψαν ένα νέο είδος Pokémon!
-Ένα... νέο είδος Pokémon; έκανε έκπληκτος ο Fire.

Ακολούθησε τρέχοντας τον καθηγητή Elm μέσα στα Ruins of Alph.

-Fire, έκανες μάχη με τον Falkner; ρώτησε ο Elm καθώς πήγαιναν προς το εργαστήριο των ερευνητών.

Ο εκπαιδευτής έδειξε το Zephyr Badge στον καθηγητή.

-Συγχαρητήρια, παιδί μου! Η μητέρα σου θα χαρεί πολύ όταν της το πω!

Όπως προχωρούσαν προς το εργαστήριο ακούστηκε μια δυνατή φωνή από την σπηλιά των ερειπίων.

-Μην το κάνεις αυτό! Η δύναμη των Unown είναι ακόμη άγνωστη σε εμάς, αλλά στο παρελθόν κατέστρεψαν ολόκληρες πόλεις σε αυτήν εδώ την περιοχή! Μην επηρεάσεις την ισορροπία τους!

Αμέσως μετά ακούστηκε μια κραυγή τρόμου. Ο Elm και ο Fire δεν έχασαν καιρό και μπήκαν στη σπηλιά. Είδαν έναν ερευνητή πεσμένο στο πάτωμα και από πάνω του ένα Houndour να στέκεται απειλητικά. Αρκετά μέτρα πιο πέρα είδαν έναν άνδρα με μαύρη στολή που χρησιμοποιούσε ένα Growlithe για να αποδυναμώσει κάποια Unown τριγύρω τους και στη συνέχεια τα έβαζε μέσα σε ένα σάκο που κρατούσε.

-Αυτά τα Pokémon θα δώσουν δύναμη στην Team Rocket! είπε γελώντας μοχθηρά ο άνδρας.
-Ανόητε! Δεν άκουσες τι είπε ο ερευνητής πριν; είπε ο Elm θυμωμένος.
-Δεν με νοιάζει αν καταστραφεί η περιοχή Johto! To μόνο που θέλω είναι να κυριαρχήσουμε σε όλον τον κόσμο!
-Σταμάτα τους Voltorb! SonicBoom! διέταξε ο Fire.

Ο άνδρας δέχτηκε το χτύπημα μαζί με το Growlithe του και εκτινάχθηκαν προς τα πίσω. Αμέσως ο άνδρας σηκώθηκε όρθιος. Η στολή του είχε ένα τεράστιο κόκκινο R από μπροστά.

-Δεν ήταν σωστή κίνηση αυτό που έκανες... Θα πάρεις ένα γερό μάθημα! Growlithe, Bite!

To Growlithe δάγκωσε με μια γρήγορη κίνηση το Voltorb. Μετά την επίθεση έδειχνε να υποφέρει μην μπορώντας να κουνηθεί.

-Ο στατικός ηλεκτρισμός του Voltorb μου παρέλυσε το Growlithe σου! Voltorb, SonicBoom!

Αφού το Growlithe χτυπήθηκε δυνατά από την επίθεση, ο Fire διέταξε άλλη μια επίθεση SonicBoom. Το Growlithe του άνδρα έπεσε λιπόθυμο.

-Δεν μπορεί! Το Growlithe μου νικήθηκε από... ένα Voltorb; Σειρά σου Houndour!
-Γύρισε κι εσύ Voltorb! Για το Houndour σου έχω τον Kakuna μου! Poison Sting!
-Houndour, Smog!

To Houndour εξαπέλυσε καπνό, ο οποίος δεν επηρέασε ιδιαίτερα τον Kakuna. To Pokémon έντομο όρμησε μέσα στους καπνούς και καρφώθηκε με το κεντρί του πάνω στο σώμα του Houndour. To Pokémon της φωτιάς έδειχνε να πονάει πολύ και δηλητηριάστηκε από την επίθεση.

-Houndour, μπορούμε να τον νικήσουμε! Smog και πάλι!
-Χτύπα το Houndour με Tackle!

To Kakuna προσέκρουσε πάνω στο Houndour και το αντίπαλο Pokémon έπεσε λιπόθυμο.

-Δεν είναι δυνατόν! Δεν χάνω ποτέ εγώ! είπε απελπισμένος ο άνδρας.

Ξαφνικά άρχισε να βγαίνει ένα μπλε φως από τον σάκο με τα Unown. Τα μυστηριώδη Pokémon βγήκαν από το σάκο και όλα μαζί δημιούργησαν κάτι που έμοιαζε με σφαίρα ενέργειας. Ο άνδρας κοίταζε φοβισμένος το θέαμα. Η σφαίρα έφυγε με ταχύτητα και συγκρούστηκε με τον άνδρα, ο οποίος εξαφανίστηκε.

-Τα Unown του φέρθηκαν όπως του άξιζε! Τον έστειλαν στη διάστασή τους! εξήγησε ο ερευνητής.

Ο Fire είχε μείνει έκπληκτος με το θέαμα που είχε αντικρίσει. Την έκπληξη του αυτή τη διέκοψε ένα δυνατό φως που προερχόταν από τον Kakuna. Το Pokémon εξελίχθηκε ξανά, αυτήν τη φορά σε Beedrill!

-To Kakuna σου, ή μάλλον το Beedrill σου, είναι εκπληκτικό Pokémon! διαπίστωσε ο Elm.

Οι ερευνητές ευχαρίστησαν τον εκπαιδευτή που τους απήλλαξε από τον μαυροφορεμένο άνδρα και αυτός συνέχισε το ταξίδι του προς την πόλη Azalea αφού πληροφορήθηκε από τον καθηγητή Elm ότι η μάχη για το δεύτερο έμβλημα τον περίμενε εκεί.


ΤΕΛΟΣ ΕΝΔΕΚΑΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ


Έχει επεξεργασθεί από τον/την johnaris1 στις Σαβ Αυγ 20, 2011 2:52 am, 2 φορές συνολικά
johnaris1
johnaris1
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Reputation : 1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Αυγ 18, 2011 2:49 am

Πολυ καλο!Μπραβο. Smile

Οσο για το οτι αργησε λιγο μην ζητας συγνομη ημουν λιγο ανυπομονος........ Razz
Anonymous
Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από johnaris1 Σαβ Αυγ 20, 2011 2:57 am

*****Δωδέκατο επεισόδιο - καλό διάβασμα!*****

Pokémon: Johto Conquest

Δωδέκατο Επεισόδιο
Τίτλος: Άχρηστο Pokémon!

Ο εκπαιδευτής Pokémon Fire συνέχιζε για τρίτη ημέρα την πορεία του στη Route 32. Τις προηγούμενες δύο ημέρες είχε συναντήσει μερικά άγρια Pokémon και είχε εκπαιδεύσει τα Pokémon του. Ο Cyndaquil γνώριζε πλέον την επίθεση Quick Attack και το Voltorb την επίθεση Spark. Ο Kakuna του, τη στιγμή που εξελίχθηκε σε Beedrill, έμαθε την επίθεση Fury Attack. Και τα τέσσερα Pokémon του είχαν βελτιωθεί πολύ στις μάχες και ήταν σίγουρος πως θα βελτιώνονταν ακόμη περισσότερο μέχρι τη μάχη στην πόλη Azalea.

Άνοιξε το Pokégear του και είδε το χάρτη. Βρισκόταν στη μέση της Route 32. Απόδειξη για αυτό αποτελούσε το γεγονός ότι στο βάθος φαίνονταν οι ράγες του Magnet Train που περνούσαν από την περιοχή. Γνώριζε από όσα του είχαν πει στο παρελθόν ότι η τοποθεσία αυτή ήταν διάσημη τοποθεσία για ψάρεμα. Αποφάσισε να διασχίσει τη γέφυρα, η οποία εκείνη τη στιγμή ‘φιλοξενούσε’ τρεις ψαράδες. Όπως διέσχιζε μαζί με τον Cyndaquil τη γέφυρα άκουσε έναν ψαρά να λέει:

-Λίγο ακόμα... Λίγο ακόμα! έλεγε ο ψαράς που δυσκολευόταν να τράβηξει το καλάμι έξω από το νερό.

Ο ψαράς έβαλε λίγη ακόμα δύναμη και... το άδειο αγκίστρι πετάχτηκε απότομα έξω από το νερό κάνοντάς τον να πέσει προς τα πίσω! Ο εκπαιδευτής πλησίασε προσπαθώντας να μη γελάσει:

-Είσαι καλά; ρώτησε προσπαθώντας να δείξει σοβαρός.

Έδωσε το χέρι του για να βοηθήσει τον ψαρά να σηκωθεί.

-Ευχαριστώ για τη βοήθεια! είπε ο ψαράς τινάζοντας τα ρούχα του.

Ο ψαράς παρατήρησε τις Poké Balls στη ζώνη του Fire.

-Μήπως τυχαίνει να είσαι εκπαιδευτής Pokémon;
-Είμαι.
-Τι θα έλεγες για μία μάχη Pokémon;
-Εντάξει! Cyndaquil, θα παλέψεις;
-Cynda! Cynda…! έκανε με όρεξη το Pokémon της φωτιάς.
-Ένα Cyndaquil; Θα αρχίσω με το Goldeen!

Ο ψαράς πέταξε την Poké Ball μέσα στη θάλασσα και το Goldeen βγήκε στην επιφάνεια ύστερα από λίγες στιγμές.

-Cyndaquil, Ember!

O Cyndaquil εκτόξευσε λίγη φωτιά προς το Goldeen, όμως δεν προκάλεσε πολλή ζημιά.

-Δεν έχω το πλεονέκτημα σ’ αυτήν τη μάχη..., σκέφτηκε ο εκπαιδευτής,
-Goldeen, Peck!
To Goldeen έκανε άλμα από τη θάλασσα και κατάφερε ένα χτύπημα με το κέρατο του στον Cyndaquil.

-Πρέπει να επιτεθούμε κατά μέτωπο στο Goldeen… Όμως πως; Θα είναι επικίνδυνο αν πέσει ο Cyndaquil στο νερό..., σκεφτόταν.

Ύστερα από λίγες στιγμές βρήκε τη λύση, αφού παρατήρησε κάποιους βράχους στην επιφάνεια της θάλασσας.

-Cyndaquil, χρησιμοποίησε τις πέτρες για να κάνεις Quick Attack!

To Pokémon έκανε άλματα από πέτρα σε πέτρα σχεδόν αστραπιαία και χτύπησε δυνατά το Goldeen. Με ένα ανάποδο άλμα γύρισε στην αρχική του θέση.

-Ωραίος συνδυασμός! Σίγουρα ξέρεις να μάχεσαι! διαπίστωσε ο ψαράς.

Διέταξε το Goldeen να επιτεθεί με Peck.

-Ας τελειώνουμε με το Goldeen! Χρησιμοποίησε Ember!

O Cyndaquil νίκησε το Goldeen με το παραπέτασμα φλόγας.

-Νίκησες το Goldeen! Για να δούμε τι θα κάνεις ενάντια στο Wooper!
-Cyndaquil, τα πήγες πολύ καλά! Ξεκουράσου! Sentret, πήγαινε!

Η Poké Ball άνοιξε και αποκαλύφθηκε το Pokémon σκίουρος.

-Sentret, Scratch!

To Sentret όρμησε γρήγορα και γρατζούνισε το Wooper.

-Wooper, Mud Shot!

To Wooper πέταξε λάσπη στο Sentret πληγώνοντάς το και κάνοντάς το πιο αργό.

-Έξυπνη η στρατηγική της μείωσης της ταχύτητας, όμως έχουμε έναν άσσο στο μανίκι μας! Quick Attack!

Το Sentret δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Wooper, χτυπώντας το γρήγορα.

-Wooper, Water Gun!

Το υδάτινο Pokémon εκτόξευσε νερό με πίεση και πλήγωσε ακόμη λίγο το Sentret.

-Sentret, Quick Attack για τη νίκη!

To Wooper έπεσε λιπόθυμο.

-Με νίκησες! Είσαι πραγματικά καλός στις μάχες!
-Μα έχεις ακόμη ένα Pokémon! είπε ο Fire που είδε μία ακόμα Poké Ball στη ζώνη του ψαρά.
-Αυτό το Pokémon... είμαι σίγουρος πως δε θα ήθελες να παλέψεις μαζί του! Είναι εντελώς άχρηστο!
-Πώς το λες αυτό; Δεν υπάρχουν άχρηστα Pokémon! Όλα έχουν τη δική τους δύναμη!
-Εκτός από αυτό! Γι’ αυτό ψάχνω τρόπους να το ξεφορτωθώ! Θέλεις να το αποκτήσεις;
-Δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις! είπε θυμωμένος ο Fire.
-Δεν χρειάζομαι αυτό το Pokémon! Είναι άχρηστο σε όλα!
-Τότε, από εδώ και στο εξής αυτό το Pokémon μου ανήκει! είπε ο Fire.

O ψαράς παρέδωσε με χαρά την Poké Ball στον Fire.

-Θα σου αποδείξω ότι είναι δυνατό! Σε λίγο καιρό από σήμερα!
-Είναι ανώφελο! Αν όμως θέλεις να σπαταλήσεις άσκοπα χρόνο από τη ζωή σου... δεν μπορώ να σε εμποδίσω! είπε ανακουφισμένος ο ψαράς.

Ο Fire, αφού απέκτησε άλλο ένα Pokémon, συνέχισε το ταξίδι του προς την πόλη Azalea.


ΤΕΛΟΣ ΔΩΔΕΚΑΤΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
johnaris1
johnaris1
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Reputation : 1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από Shiv Σαβ Αυγ 20, 2011 5:02 am

Nice,πολυ ωραιο επεισοδιο.
Οσο για το Pokemon που πηρες υποψιαζομαι να ειναι Magikarp Razz
Shiv
Shiv
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 586
Ημερομηνία εγγραφής : 27/02/2010
Ηλικία : 29
Τόπος : Κοζάνη
Reputation : 27

https://greekpokemon.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από Zaphirom Σαβ Αυγ 20, 2011 11:42 am

Βαιβέος είναι το Magikarp.Στην αρχή φαίνεται ότι είναι άχρηστο άλλα μετά πέρνει καλήτερες επιθέσει από το Splash και μετά εξελήζεται σε Gyarados.Καλά του είπε ο Fire στο ψαρά...κανένα Pokemon δεν είναι άχρηστο.
Zaphirom
Zaphirom
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 168
Ημερομηνία εγγραφής : 12/06/2011
Ηλικία : 27
Τόπος : Αγ.Παρασκεύη Θεσσαλονίκης
Reputation : -3

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από Επισκέπτης Σαβ Αυγ 20, 2011 12:59 pm

Zaphirom έγραψε:Βαιβέος είναι το Magikarp.Στην αρχή φαίνεται ότι είναι άχρηστο άλλα μετά πέρνει καλήτερες επιθέσει από το Splash και μετά εξελήζεται σε Gyarados.Καλά του είπε ο Fire στο ψαρά...κανένα Pokemon δεν είναι άχρηστο.

εκτος απο το raticate.Να μαθενε κανενα καλο HM οπως το Birabel οκ αλλα αυτο δεν μπορει να κανει απολυτος τυποτα.Ισως βοηθαει στο ev training........το μονο καλο που μπορει να κανει.
Anonymous
Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από torter10 Σαβ Αυγ 20, 2011 3:22 pm

Φιλε, εισαι ΦΟΒΕΡΟΣ!! Πρεπει να ασχοληθεις επαγγεμλατικα μα αυτο!! Keep up the fantastic work!!!
torter10
torter10
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Ηλικία : 25
Τόπος : Σάμος
Reputation : 3

https://www.youtube.com/user/torter10?feature=mhee

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από Lukario Κυρ Αυγ 21, 2011 12:37 am

Διαβάζω τόση ώρα τις ιστορίες σου και έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό Surprised
Πρέπει να ασχοληθείς με αυτό.ίσως και να φτιάξεις δική σου περιοχή,δικά σου pokemon και να συνεργαστείς με κάποιον που σχεδιάζει γιατί αξίζει να γράφεις.Περιμένουμε κι'άλλες ιστορίες Smile..
Lukario
Lukario
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : πειραιας
Reputation : 1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Pokémon: Fire's Adventures - Σελίδα 3 Empty Απ: Pokémon: Fire's Adventures

Δημοσίευση από johnaris1 Κυρ Αυγ 21, 2011 10:33 am

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια. Αν φτιάξω ένα ''name'' με ένα-δύο panels θα μπορέσει να το εικονογραφήσει καποιος από εσάς?
johnaris1
johnaris1
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2011
Reputation : 1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 3 Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης