Greek Pokemon
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Πρόσφατα Θέματα
» Μεταφορά του Greek pokemon σε νέο και ανανεωμένο site (www.pokemon.com.gr).
καινούριος σε αυτήν την κασέτα EmptyΤρι Αυγ 23, 2011 6:43 am από Pokemon640

» Ψάχνω Ποκεμον! 4η γενιά
καινούριος σε αυτήν την κασέτα EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 3:25 pm από torter10

» Πες μας ποιος/ποια είσαι
καινούριος σε αυτήν την κασέτα EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 2:52 pm από torter10

» Τουρνουά για 5th Generation ( Black and White )
καινούριος σε αυτήν την κασέτα EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 10:22 am από Douros

» Let's make a story
καινούριος σε αυτήν την κασέτα EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 4:32 am από MewtwoGR96

» b/w ar codes
καινούριος σε αυτήν την κασέτα EmptyΔευ Αυγ 22, 2011 3:31 am από Eldena

» Pokémon: Fire's Adventures
καινούριος σε αυτήν την κασέτα EmptyΚυρ Αυγ 21, 2011 10:33 am από johnaris1

» Οδηγός Αναπαραγωγής by LegendaryPokemon
καινούριος σε αυτήν την κασέτα EmptyΚυρ Αυγ 21, 2011 4:05 am από Επισκέπτης

» Συναντισεις στο Chat
καινούριος σε αυτήν την κασέτα EmptyΚυρ Αυγ 21, 2011 2:42 am από Zaphirom

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

Server Status

Κορυφαίοι συγγραφείς
Mirage
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 
Shiv
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 
h4xx0r4k0s
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 
m_Namikaze
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 
Loukascy
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 
Lukario
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 
Ge01996
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 
Zaphirom
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 
Kostas197
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 
Douros
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcapκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Votingbarκαινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 

Ψηφοφορία

Καλυτερο anime

καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap23%καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 23% [ 3 ]
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap23%καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 23% [ 3 ]
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap0%καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 0% [ 0 ]
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap38%καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 38% [ 5 ]
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap15%καινούριος σε αυτήν την κασέτα Vote_rcap 15% [ 2 ]

Σύνολο Ψήφων : 13

Flag Counter
καινούριος σε αυτήν την κασέτα Labels=0
Links
Serebii.net
καινούριος σε αυτήν την κασέτα X2sdhs

GreekPokemon

Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου


καινούριος σε αυτήν την κασέτα

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

καινούριος σε αυτήν την κασέτα Empty καινούριος σε αυτήν την κασέτα

Δημοσίευση από Lukario Παρ Αυγ 12, 2011 12:38 am

Καλησπέρα..Σκέφτομαι να παραγγείλω την black μέσω internet από το multirama.Αυτό που θέλω είναι να μου πείτε αν η black είναι καλή επιλογή,τι αρχικό προτείνετε,μερικά pokemon που αξίζει να πιάσεις για αρχή και καμιά συμβουλή να μου βρίσκετε ;p.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Lukario
Lukario
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : πειραιας
Reputation : 1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

καινούριος σε αυτήν την κασέτα Empty Απ: καινούριος σε αυτήν την κασέτα

Δημοσίευση από Master Παρ Αυγ 12, 2011 3:52 am

Λοιπον, καταρχας πρεπει κατα την γνωμη μου να παρεις μια απο τις δυο κασετες της πεμπτης γενιας γιατι υπαρχουν πολλα νεα και ωραια ποκεμον. Απο εκει και περα οι 2 κασετες ειναι σχεδον ιδιες ( διαφερουν ως προς καποια θρυλικα και αλλα ποκεμον που υπαρχουν μονο σε μια απο τις δυο). Εγω αγορασα την White επειδη μου αρεσε το θρυλικο της ο Zekrom ενω στην Black ειναι ο Reshirαm.
Τωρα, για την ομαδα σου, θα ηθελα απλα να σου πω οτι αυτο το team που θα σου πω το εχω φτιαξει βασει των τυπων των γυμναστηριων της Black & White αλλα και εχοντας υπ'οψιν τους Elite Four.

Στην αρχη ξεκινας ειτε με το Water pokemon Oshawott επειδη εχει αρκετο Special Attack Stat, θα σε βοηθησει σε πολλα εμβληματα και επισης μαθαινει και την επιθεση Surf.

Το πρωτο pokemon που θα πιασεις ειναι το Pidove ( Flying type ) το οποιο θα σε βοηθησει στο Beetle Badge (Bug type badge ) στην Castelia City αλλα και αργοτερα στο παιχνιδι επειδη μαθαινει την επιθεση Fly που περνεις στο εκτο εμβλημα. Μπορεις να το πιασεις στο Route 3.

Το δευτερο pokemon που θα πιασεις θα ειναι το Sandile (Dark-Ground type) το οποιο δεν θα βοηθησει πολυ στα γυμναστηρια αλλα περισσοτερα στους 2 απο τους Elite Four. Μπορεις να το πιασεις στο Route 4 αναμεσα στο τριτο και στο τεταρτο εμβλημα.

Το τριτο pokemon που θα πιασεις ειναι το Axew ( Dragon Type) , το οποιο θα σε βοηθησει στο τελευταιο εμβλημα (Dragon type) και γενικα σε ολα οσα κανεις , επειδη ειναι ενα πολυ δυνατο pokemon. Μπορεις να το πιασεις στο Mistralton Cave. Στην αρχη οταν μπεις στο Mistralton Cave πιθανα να μην εχεις Flash , το οποιο χρειαζεται σε αυτη τη σπηλια, μη σε ανησυχει αυτο ομως, εσυ απλα περπατα μεσα στη σπηλια μεχρι να συναντησεις ενα Axew και αιχμαλωτισε το.

Το τεταρτο pokemon που θα πιασεις ειναι το Drillbur (Ground type ) το οποιο θα σε βοηθησει να νικησεις το Ice badge και το Ground Badge καθως και τους Elite Four επειδη μαθαινει την επιθεση Earthquake. Μπορεις να το πιασεις στο Chargestone Cave.

Το πεμπτο pokemon που θα πιασεις ειναι το Litwick (Fire-Ghost type) το οποιο θα σε βοηθησει στο Ice Badge αλλα και στους Elite Four επειδη εχει εξαιρετικο
Special attack. Μπορεις να το πιασεις στο Celestial Tower που βρισκεται στην Icirrus City .

Ελπιζω να βοηθησα . Καλη τυχη.

Master
Master
Pokemon Newbie
Pokemon Newbie

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Ημερομηνία εγγραφής : 06/08/2011
Ηλικία : 28
Τόπος : Αθήνα
Reputation : 0

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

καινούριος σε αυτήν την κασέτα Empty Απ: καινούριος σε αυτήν την κασέτα

Δημοσίευση από Lukario Παρ Αυγ 12, 2011 4:03 am

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Παίρνω μια ιδέα σιγά-σιγά.Θέλω να μάθω πρώτα μερικά πράγματα και μετά να αγοράσω κάποια.Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη Smile
Lukario
Lukario
Pokemon Starter
Pokemon Starter

Αριθμός μηνυμάτων : 171
Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2010
Ηλικία : 27
Τόπος : πειραιας
Reputation : 1

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης